3D skenēšana un modelēšana

3D skeneris ir iekārta, kas ar lāzerstara un kameras palīdzību precīzi uzmēra objekta virsmu bez fiziska  kontakta ar to. Iekārta ļauj īsā laikā iegūt augstas precizitātes datus par objekta izmēriem, virsmām, nobīdēm, kas atspoguļoti ar reālajām objekta krāsām 3D punktu mākonī dažādos formātos.

Trīsdimensiju skenēšanas pakalpojumi nodrošina reālu objektu fiziskās formas pārveidošanu digitālajā formā, iegūstot objekta 3D digitālu modeli. Tālāk iespējama ieskenētā datora modeļa rediģēšana 3D Studiomax, Maya, Alias, AutoCAD, izgudrotājs, SolidWorks un citās 3D modelēšanas paketēs. 3D skenēšana ļauj samazināt izmaksas un iegūt ātrāku rezultātu. Tipiski uzdevumi ir pārvērst 3D modeļos sarežģītus objektus, kurus pēc tam izmanto rūpniecībā, medicīnā, dizainā un citās nozarēs.

Izmantojot lietojumprogrammas, ir iespējams automātiski izveidot ēku 3D modeli, vadoties pēc gaisa lāzera datiem. Sīkas detaļas aptuvenu modeli var izveidot no punktu mākoņa, kurš ir mazāks par 2 punktiem uz kvadrātmetru. Jo blīvāks punktu mākonis, jo precīzāks un detalizētāks ir izveidotais 3D modelis.